Wolontariat

Windykacja polubowna

Zbyt długie zwlekanie z zapłatą zobowiązania naszemu wierzycielowi może skutkować tym, że zostanie wszczęte postępowanie windykacyjne. Jednak nie oznacza to od razu wizyt komornika czy procesu sądowego.
Pierwszym etapem tego postępowania jest tak zwana windykacja polubowna, zwana także windykacją przedsądową. Często zajmuje się tym specjalna firma windykacyjna, która kontaktuje się z nami, pomagając tym samym wierzycielowi odzyskać jego należność. W sytuacji, gdy nie mamy pieniędzy na spłatę, firma windykacyjna pomaga osiągnąć porozumienie pomiędzy dłużnikiem i wierzycielem, na przykład poprzez wydłużenie terminu spłaty, czy rozłożenie długu na raty. Może ona także udzielić nam pożyczki na spłatę długu (zazwyczaj o wysokim oprocentowaniu), w rezultacie czego jedno zobowiązanie zostaje spłacone, a powstaje nowe, na nowych warunkach- tym razem wobec firmy windykacyjnej.
Warto wykorzystać windykację polubowną, aby uniknąć dalszego postępowania egzekucyjnego i oszczędzić sobie dodatkowych problemów.

Windykacja polubowna
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)
Previous article
Windykacja należności
Next article
Gandalf z ?Hobbita?
About the author