Wolontariat

Rodzaje wolontariatu

By móc działać wolontariacko zgodnie z obowiązującymi przepisami, konieczne jest dopełnienie określonych formalności. Poniżej znajdziesz wzór porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontariackich oraz kartę czasu pracy wolontariusza – dokumenty, z których korzysta każdy podmiot profesjonalnie współpracujący z wolontariuszami.

 

Szukasz bazy organizacji działających w Twoim otoczeniu, ofert wolontariatu lub wiadomości na temat tego, co aktualnie dzieje się w sektorze pozarządowym? Te i wiele innych informacji znajdziesz klikając w poniższe linki.

Portal organizacji pozarządowych – aktualne informacje z trzeciego sektora, ogłoszenia, raporty, analizy, wywiady z działaczami społecznymi:

www.ngo.pl

Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu – kompleksowy zbiór informacji o wolontariacie, tj. przepisy, materiały dla wolontariuszy i koordynatorów a także biblioteka wolontariatu:
www.wolontariat.org.pl

Miejskie Centrum Wolontariatu we Wrocławiu – pośrednictwo wolontariatu, oferty szkoleń, promocja działań społecznych:
www.wolontariat.wroclaw.pl

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 – aktualności na temat inicjatyw stowarzyszeń i fundacji działających w regionie oraz baza organizacji, z którymi można nawiązać współpracę :
www.sektor3.wroclaw.pl

Pozarządowy Ośrodek Kariery – doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy i wolontariatu w sektorze non-profit:

Previous article
Zadbaj o profesjonalnie zaprojektowaną stronę www
Next article
Formy wolontariatu
About the author